Naujienos

Visos naujienos Devyni žingsniai į teniso pasaulį

Devyni žingsniai į teniso pasaulį

2014-03-04 18:30

tenisovaikai2

Ne vieną vaiką ir suaugusį teniso abėcėlės išmokiusi Lietuvos teniso sąjungos generalinė sekretorė Edita Liachovičiūtė išvardijo pagrindinius žingsnius, kuriuos reikia žengti, kad atrastumėte populiaraus žaidimo pasaulį.

„Tenisas – tai liga: arba susergi ja, arba ne. Visi, kurie žaidžia tenisą, yra ligoniai gerąja prasme – teniso ligoniai. Tenisas labai azartiškas žaidimas, todėl žmogus, žaidžiantis tenisą, turi norėti laimėti, turi norėti žaisti geriau ir geriau, turi norėti būti geriausias – nesvarbu kur, ar tarp draugų, ar mėgėjų turnyre, ar savo šeimoje. Tenisas – laimėtojų sportas, tad žaiskite, mėgaukitės ir laimėkite!“ – skamba įkvepiantys Vilniaus teniso akademijos vyr. trenerės E. Liachovičiūtės žodžiai.

1. Tenisas turi patikti! Tai pirmas ir pats svarbiausias žingsnis į teniso aikštelę. Jei domitės, kas vyksta profesionaliame tenise, galite išvardyti keletą geriausių pasaulio teniso žaidėjų, negalite ramiai praeiti pro teniso aikšteles ir norite pats kuo greičiau ten atsidurti, tikriausiai tai ženklas, kad jūs tikrai norite išmokti žaisti. ‘

2. Susirasti gerą trenerį. Nereikėtų mokytis žaisti pačiam. Geriausia, kad teniso pagrindus padėtų suręsti profesionalus treneris. Trenerio kvalifikacija – labai svarbu. Kurį trenerį rinktis? Treneris turi būti ne tik geras žaidėjas. Daugelis trenerių turi Tarptautinės teniso federacijos (ITF) suteikiamą trenerio sertifikatą, tačiau tuo pasitikėti šimtu procentų neverta. Renkantis trenerį geriausia remtis žaidėjų rekomendacijomis. Papildomas rodiklis, nusakantis trenerio kvalifikaciją, galėtų būti tai, kokius sportininkus jis yra paruošęs, t. y. kokie jo treniruojamų sportininkų rezultatai. Jei treneris per savo karjerą nenori ar nesugeba paruošti keleto vaikų, kurie pasiekia aukštų rezultatų bent jau Lietuvoje, geriau paieškoti kito trenerio.

3. Įsigyti tenisui skirtą avalynę. Tenisą galima žaisti su bet kokia sportine apranga, bet kokiose aikštelėse ir su bet kokiu partneriu, tačiau batai turi būti specialiai skirti tenisui. Tai svarbiausia tenisui skirtos įrangos dalis. Teniso batai yra specialiai pasiūti ir pritaikyti gausiam judėjimui į šonus, sustiprinta priekinė bato dalis. Teniso batai tikrai nesugadins aikštelių dangos, o svarbiausia – maksimaliai apsaugos nuo galimų traumų. Teniso batai šiek tiek platesni nei bėgimo bateliai ar kitokiam sportui skirti sportbačiai, juose koja laikysis tvirčiau ir sumažės galimybė susižaloti aktyviai judant aikštelėje.

4. Išbandyti ir išsirinkti tinkamą raketę. Jei žaisite tenisą, anksčiau ar vėliau reikės įsigyti pagrindinį šiai sporto šakai skirtą įrankį – raketę, tačiau pradedančiajam pirkti raketės nepatarčiau. Visų pirma todėl, kad jūs nežinote, kokios raketės jums reikia, o remiantis vien patarimais įsigyti šį brangų daiktą nepatartina. Kol pramoksite žaisti, raketę geriausia pasiskolinti ar išsinuomoti – taip galima išbandyti įvairiausių prekių ženklų, svorių raketes ir ilgainiui išsirinkti tinkamą pagal jūsų fizines savybes ir žaidimo stilių. Prieš perkant raketę reikėtų ją išbandyti aikštelėje. Daugelis teniso inventoriaus pardavėjų suteikia tokią galimybę.

5. Pasirinkti teniso aikštelę. Pradinukui teniso aikštelės nėra itin svarbios – jei ištemptas tinklas ir padori neduobėta danga, tuomet pradedančiajam tokia aikštelė tikrai tinkama. Vėliau žaidėjas pats gali nuspręsti ir rinktis, kokia danga jam labiausiai patinka. Vasarą nepakeičiama aikštelės danga yra gruntas.

6. Pradėti žaisti geriausiu sezonu. Pradėti žaisti tenisą geriausia vėlų pavasarį ar vasarą. Šiuo metų laiku didesnis aikštelių pasirinkimas, mažesnės kainos, daug atostogaujančių, todėl lengviau ir išsinuomoti aikštelę, ir susirasti trenerį. Be to, vasarą pradėję žaisti tenisą pajusite pagrindinius šios sporto šakos teikiamus malonumus – sportą gryname ore ir saulės vonias, juk tenisas vis dėlto – lauko sportas. Vasarą pramokus žaisti, žiemos sezono metu galima sumažinti treniruočių su treneriu skaičių, pradėti dažniau žaisti su partneriu.

7. Dalyvauti turnyruose. Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose vyksta įvairiausi mėgėjų teniso turnyrai. Pasidomėję tikrai susirasite sau tinkamą. Dalyvavimas turnyruose labai rekomenduotinas – greičiau įvertinsite save kaip žaidėją, pamatysite silpnąsias savo žaidimo vietas, ką reikia tobulinti, ką papildomai išmokti. Žaidžiant turnyruose žymiai greičiau tobulėjama, be to, didėja motyvacija aktyviai treniruotis ir tapti geresniu žaidėju.

8. Turėti tikslą. Mokantis žaisti tenisą, svarbu nusistatyti tikslą, kurio siekiate žaisdami. Ar tai noras pajudėti porą kartų per savaitę vietoj sporto salės, ar noras surinkti draugų kompaniją ir turėti galimybę aktyviai poilsiauti, ar noras dalyvauti mėgėjiškuose turnyruose ir nugalėti vis daugiau varžovų. Daugiausia žmonių, kurie treniruojasi, nori žaisti ir su savo artimais draugais, ir mėgėjų turnyruose. Tenisas – bendravimo sportas, todėl jei norite susirasti bendraminčių ir aktyviai leisti laisvalaikį, tenisas skirtas jums.

9. Pasinaudoti stipriausiomis fizinėmis savybėmis. Žaisti tenisą gali išmokti ir žaisti praktiškai visi. Net pagyvenęs žmogus gali išmokti žaisti nuo nulio ir sėkmingai dalyvauti draugiškuose turnyruose. Žinoma, fiziniai duomenys ir savijauta labai svarbu, kadangi tai judrus sportas, kurį žaidžiant reikia ir ištvermės. Sportininkas turi būti greitas, turėti gerą koordinaciją ir intuiciją – būtent ji kartais nulemia mačo baigtį. Tarp mėgėjų geriausiai tenisą žaidžia futbolininkai.

Šaltinis: www.sportuojam.lt

Parašykite komentarą