Naujienos

Visos naujienos „Teniso piramidės“ sezono apžvalga – nepakeičiamas lyderis ir didžiulės rokiruotės dešimtuke

„Teniso piramidės“ sezono apžvalga – nepakeičiamas lyderis ir didžiulės rokiruotės dešimtuke

2020-12-29 12:43

Sugriežtintas karantinas Lietuvoje padarė pauzę ir „Teniso piramidės“ žiemos sezone. Tačiau kol tebesitęsia šventinis laikotarpis, galime apžvelgti įdomiausius bei aktualiausius šių metų faktus.

Nors šį neįprastą sezoną lydėjo pauzės, „Teniso piramidėje“ vyko daug įdomių ir atkaklių kovų – iš viso 2020 metais sužaista 770 susitikimų.

Reitinge kiekvieną savaitę vyko daug pokyčių, žaidėjai vis prarasdavo arba pagerindavo pozicijas ne vienetais, o dešimtimis. Bene stabiliausias dalykas šiais metais buvo pirmoji pozicija. Joje įsitvirtinęs yra penkis pastaruosius „Teniso piramidės“ finalinius turnyrus laimėjęs Tadas Skairys.

Sezono metu retokai žaidžiantis T. Skairys prieš vasaros finalus buvo nukritęs į 11-ąją vietą, bet vėliau triumfavo lemiamame turnyre ir vėl susigrąžino lyderio poziciją.

Įdomesnė kova vyksta dėl kitų pozicijų. Metus antroje „Teniso piramidės“ vietoje pabaigs Paulius Ramantauskas. Jis vasaros viduryje trumpam buvo tapęs lyderiu, o vėliau stabiliu žaidimu įsitvirtino pirmajame dešimtuke. 2019 metų pabaigoje jis dar buvo 24-as.

Trečioje reitingo vietoje – patyręs šių varžybų „vilkas“ Žydrūnas Andriukaitis. Net 379 mačus sužaidęs tenisininkas, išskyrus vieną trumpalaikį smuktelėjimą į aštuntąją vietą, visus metus išsilaikė pajėgiausių ketverte.

Ketvirtoje vietoje metus užbaigs Paulius Latakas. Per metus jis pakilo 25-iomis pozicijomis, o pergalių ir pralaimėjimų santykis rodo, jog „Teniso piramidės“ elite jis gali įsitvirtinti ilgam. Šiuo metu jo sąskaitoje yra 28 pergalės per 37 mačus.

Link viršūnės sparčiai artėja Mindaugas Neverauskas. Jis prieš metus buvo 49-as, o dabar – penktas. M. Neverauskas šiame turnyre dar tik įgauna pagreitį, bet jau meta rimtus iššūkius reitingo lyderiams.

Šeštąją vietą reitinge užima Paulius Andriukaitis, septintąją – Paulius Klapatauskas, aštuntąją – Žymantas Jagelavičius. Pastarojo progresas yra taip pat įspūdingas. Ž. Jagelavičius per metus reitinge pakilo net 90-ia pozicijų. Dešimtuką užbaigia Egidijus Skarulis ir dar vienas turnyro veteranas Skirmantas Kadžius.

Antrajame dešimtuke išsiskiria Dovydas Akstinas, kuris per metus iš 73-ios vietos šoktelėjo į 16-ąją bei Nerijus Ignatavičius, kurio dabartinė pozicija – 19-a – yra 56-iomis aukštesnė nei buvusi pernai.

Dar vienas potencialus kandidatas į lyderių grupę – Nerijus Tilvikas. Jis laimėjo 14 žaistų mačų iš 17-os ir šiuo metu „Teniso piramidės“ reitinge yra 45-as. Prieš metus jis rikiavosi 252-as.

Unikalų pasiekimą šiais metais užfiksavo 42-ąją vietą reitinge užimantis Žydrūnas Laurynas. Lapkričio viduryje jis tapo pirmuoju žaidėju, sužaidusiu 500 mačų šiose varžybose. Dar vienas neįtikėtinai skambantis faktas – jo pergalių ir pralaimėjimų santykis yra lygus – po 250.

Pagal pergalių skaičių Ž. Laurynas yra antras. Daugiau pergalių – net 266 – yra iškovojęs Gerardas Dausa. Jis yra patyręs 190 pralaimėjimų ir „Teniso piramidės“ reitinge rikiuojasi 71-as.

Šiuo metu reitinguojami yra 267 „Teniso piramidės“ žaidėjai.

„Teniso piramidė“ – tai tradicinis UAB „Teniso pasaulis“ organizuojamas teniso turnyras, be pertraukų vykstantis jau nuo 2007 metų. Šis projektas nuo kitų teniso turnyrų skiriasi tuo, kad vyksta visus metus. Teniso žaidėjai kviečia vieni kitus į dvikovas, stengdamiesi pakilti į kuo aukštesnę „Piramidės“ reitingo poziciją.

Du kartus per metus (žiemą ir vasarą) yra žaidžiami šio projekto finalai. Juose 32 pajėgiausi reitingo žaidėjai kovoja dėl pagrindinio trofėjaus, o 33-64 pozicijoje esantys tenisininkai kaunasi dėl „iššūkio“ taurės.

Parašykite komentarą